Vasaros metas. Augintiniams, taip pat kaip ir žmonėms, karštomis dienomis norisi atsivėsinti vandenyje. Nesvarbu, kurs nusivešite savo mylimą gyvūną, prie ežero, upės ar jūros, augintiniams tai gali tapti viena smagiausių pramogų. Tačiau nereikėtų pamiršti ir rizikų, kurios atsiranda šokant į vandenį. Taip kaip ir žmonės, taip ir gyvūnai rizikuoja susižaloti (traumos nėra dažnos). Tad maudynes naudinga įvertinti ir pasiruošti galimoms rizikoms iš anksto.
Vasaros metas
Naudinga gyvūną prie vandens pripratinti
Ilgą laiką auginantys savo gyvūną, ypač šunį ar kelis juos klysta galvodami, kad numylėtinis yra profesionalas, kuris mėgsta vandeny ir ypač maudynes. Tačiau ZOOplius.lt kolektyvas rekomenduoja, kad prisipratinti prie vandens gyvūnams taip pat naudinga kaip ir žmonėms. Bet svarbiausias veiksmas yra išmokyti gyvūną plaukti. Kokios maudynės jei augintiniui įšokus į vandenį jį tektų gelbėti. Maudynes svarbu pradėti ten kur nėra gilu ir gyvūnas gali pasiekti dugną. Rinkitės ne sraunų, kad srovė nesukeltų sunkumų ir neišgąsdintų gyvūno, kurį norima išmokyti plaukti.
Mokymasis plaukti gyvūnui turėtų vykti neskubant, panašiai kaip dresūra. Šeimininkai privalo apsiginkluoti panašia kantrybe kaip ir siekiant augintinio paklusnumo bei komandų, per daug jo nenuvarginant. Jei gyvūnėliui maudynės yra pirmą kartą, suprantam, kad teks jį drąsinti ir skatinti skanėstais bei gerais žodžiais. ZOOplius.lt specialistai pataria, kad jei šeimininkas mato, jog jo augintinis vandenyje jaučiasi patogiai ir saugiai gali leisti jam nuplaukti šiek tiek toliau nuo seklumos. Tačiau, jei maudynės yra tik pradedamos atmintina, kad nuolatinė gyvūno priežiūra yra būtina, primena ZOOplius.lt specialistai.
Naudinga pasidomėti:
Nors suaugę šunys galėtų pradėti plaukti ir iš pirmo karto, tačiau prisipratinti prie vandens jam reikėtų skirti daugiau laiko. Išmoktas elgesys vandenyje gyvūnui leis saugiai jausti ir kitais kartais, kai tik būsite prie vandens telkinio. Patogiausia augintinį mokyti plaukti galima pradėti nuo trijų ar keturių mėnesių amžiaus, jei kalbama apie šuniukus. Dar būdamas jaunas šuniukas išmoks laikytis ant vandens ir jame elgtis taip, kad jaustųsi patogiai. Vyresnio amžiaus šunys plaukti yra dresuojami ilgiau, tačiau ir tai naudinga padaryti norint smagiai leisti laiką prie vandens su savo augintiniais.
Jei šuo bijo, naudokite apsaugines priemones
Pasak ZOOplius.lt specialistų, geriausi plaukikai yra retriverių veislės šunys. Tai gali būti Škotijos, labradoro ar portugalų veislės šunys. Neretai, išmokti plaukti šunims trukdo jų sudėjimas. Buldogai, taksų šeimos šunys ir kiti panašaus sudėjimo šunims vandenyje daugelis naudoja apsaugines priemones, kurios juos palaiko virš vandens. Tai lemia netolygiai šunų kūno svorio pasiskirstymas. Pavyzdžiui, neįsivaizduojamas plaukiantis taksiukas, kurio kūno svoris pasiskirstęs netolygiai, todėl vandenyje, didžiausias krūvis teks priekinėms letenėlėms, todėl vargu ar jam pavyktų ilgai išsilaikyti virš vandens pačiam, primena ZOOplius.lt specialistai.
Vasaros metas – rizika gyvūnui besimaudant
Jokia paslaptis, kad vandenyje slypi nemažai bakterijų. Maudynių metu jos patenka ant gyvūno kailio, iš kurio suprantama nėra iššluostomos ar iššukuojamos. Todėl bakterijos gali sukelti alerginę reakciją gyvūnams. Klysta šeimininkai, kurie mano, kad ilgas šuns kailis apsaugo gyvūną nuo minimų pavojų. Deja, bakterijos nesirenka, kuris šuo patinka labiau, o kuris apsaugotas kailiu, todėl turi vienodą poveikį. Tam, kad nekiltų problemos dėl bakterijų, po maudynių grįžus namo, labai svarbu kruopščiai išplauti šuns kailį. Taip pašalinsite susikaupusį kailyje purvą, įvairius dumblius, susidariusias ar prilipusias bakterijas. Kosmetines priemones naudokite be parabenų ir sulfatų, rinkitės kuo natūralesnes, kad maudymo procesas būtų kuo efektyvesnis.
Papildoma priežiūra Vasaros metu
ZOOplius.lt specialistai rekomenduoja prižiūrėti ir po maudynių. Svarbiausias yra šuns kailis, kuris, jei tai yra ilgaplaukis gyvūnas gali susivelti, norint nebeišsišukuos. Tad po maudynių karts nuo karto svarbu šuns kailį iššukuoti tam specialiai skirtomis šukomis ar šepečiais, paminėjo ZOOplius.lt darbuotojai.
Svarbu atkreipti dėmesį tiems, kurių šunys smagiai maudosi vandenyje su druskomis. Kadangi žinome iš savo odos būsenos, kad ji išsausėja nesudėtingai suprasime kaip išsausėti gali ir Jūsų šuns kailis. Tai gali sukelti nepakeliamus niežulius gyvūnams ir kitas odos ligas. Ozono procedūros yra giliai odą drėkinantis būdas, kuris taip pat šalina ne tik druskas, bet ir užsilikusius purvus po maudynių.
Taigi, prižiūrint savo augintinius visada svarbu juos stebėti ir įvertinti kiekvieną jų pasikeitusį elgesį. Jei šuo tapo mieguistas, mažai energingas, žaismingas, dažnai kasosi ir pastebite sausą bei pleiskanojančią jo odą, būtinai kreipkitės pas lankomą veterinarą.
Mylėkite savo augintinius ir vasarą prižiūrėkite juos labiau – straipsnis paimtas iš ZOOplius.lt